sdhjerlochovice@seznam.cz

SDH Jerlochovice
Jerlochovice 99
Fulnek  74245
zimni_branak.jpg
4. Ročník zimního branného závodu v Jerlochovicích
Z důvodu selhání techniky, nebyl náš článek vydán ve Fulneckém zpravodaji. Z tohoto důvou jej publikujeme alespoň zde:

Zimní branný závod v Jerlochovicích

Příprava a plánování zimního branného závodu je pro nás pořadatelé vždy naprostá loterie co se týče počasí nebo nemocnosti dětí. Termín závodu není pro rodiče dětí vůbec zajímavý a to právě s ohledem na možné riziko onemocnění těsně před Vánocemi. Z tohoto důvodu je náš závod spíše o měření sil v rámci fulneckého okrsku, takové malé derby. Letošního 4. ročníku zimního branného závodu o putovní proudnici, který se uskutečnil v sobotu 10.12.2011, se zúčastnily tři sbory dobrovolných hasičů: SDH Fulnek, SDH Děrné a samozřejmě pořádající sbor SDH Jerlochovice. Postupně se na start postavilo 8 hlídek, 4 v mladší kategorii a 4 v kategorii starší. Každá hlídka čítá pět členů, takže se u nás ve zbrojnici sešlo na 40 dětí, což je slušný počet. Délka trati byla cca 2.5km dlouhá a to pro obě věkové kategorie stejně. V rámci branného závodu musely děti na jednotlivých stanovištích splnit příslušné úkoly jako jsou otázky z PO, poznávání topografických značek, orientace mapy, starší určit azimut, praktické úkoly ze zdravovědy, uzly a samozřejmě střelba ze vzduchové pistole. Protože výsledky a výkony jednotlivých hlídek byly velmi vyrovnané, dá se říci, že klání rozhodla především přesná střelba. Na prvním místě v kategorii mladších se tedy umístilo družstvo z SDH Jerlochovice s celkovým časem 34:80 min. Na prvním místě v kategorii starší se umístilo družstvo z SDH Děrné s celkovým časem 29:43 min. Přesné výsledky jsou k dispozici na našich stránkách www.sdhjerlochovice.majestat.cz. Všem zúčastněným dětem, vedoucím a organizátorům patří velké poděkování, stejně tak jako rodičům, kteří umožnili svým dětem účast na našem zimním branném závodu. Pochválit musíme také počasí, jenž se v letošním ročníku opravdu vydařilo, jak se sami můžete přesvědčit shlédnutím naší fotogalerie na www.sdhjerlochovice.rajce.idnes.cz. Tímto pro náš okrsek skončila hasičská sezóna v roce 2011, takže dovolte abychom nakonec všem mladým hasičům popřáli do nového roku 2012 hodně sil, zdraví, pohody a především mnoho úspěchů v hasičském sportu. Stejně tak posíláme pozdravy a přání všeho nejlepšího v novém roce pro všechny čtenáře fulneckého zpravodaje.
41. ročník pohárové soutěže o Zlatou přilbu a 16. ročník Jerlochovické veteraniády o Putovní proudnici
Výsledky

Výsledky

Pozvánka na soutěž
Pozvánka na soutěž
Soutěž se koná v sobotu 3.9.2011
tabor9.jpg
Informace pro rodiče:

Hlavní vedoucí tábora = Pavel Šimurda
Vedoucí oddílů = Aleš Zelinka, Lucie Zelinková, Jana Šimurdová, Josef Holáň, Ondřej Zlámal, Lukáš Luňák
Zdravotník = Hana Beinsteinová, Pavel Šimurda
Kuchaři = Adéla Zjavková, Pavla Gockertová

Odjezd na tábor: V sobotu 20.8.2011 v 10:00 autobusem z areálu hasičské zbrojnice v Jerlochovicích
( sraz již v 9:45, před vstupem do autobusu bude zdravotníkem provedena kontrola a převzetí prohlášení zákonných zástupců účastníka, včetně převzetí zdravotní kartičky účastníka, strava na táboře začíná obědem )

Příjezd z tábora: V sobotu 27.8.2011 cca do 12 hod opět do areálu hasičské zbrojnice v Jerlochovicích

Přílohy:
- seznam co sebou na tábor
- List účastníka (prohlášení zákonných zástupců účastníka)
- Pro vedoucí (z důvodu, že dokument obsahuje témata k hrám a detaily činností, je dostupný pod heslem pouze vedoucím, děkujeme za pochopení)
Co sebou  25.6kB
Pro vedoucí  144.38kB
Na konci června jsme měli opět pestrý víkend na Osadě u Lukavce.

Dne 11.6.2011 jsme slavnostně skáceli naší "Majku".........bylo to o 14 dní později, v posunutém termínu z důvodu deště, ale za to jsme si to pořádně užili.
P6118816.jpg
P6118871.jpg
P6118932.jpg
Stavění majky 2011Kácení májky 2012

Sraz: v pátek 22. 4. 2011 v 16:00 v hasičárně

S sebou:
• Věci do campu:
• Stan (ne všichni, podle toho jak jste domluveni)
• Spacák
• Karimatku
• Teplé oblečení na večer
• Suché pevné boty
• Pití, jídlo: takové, které vydrží 2 dny (sýr, paštika, suchý salám,…) a špekáčky (oba večery bude oheň)
• Peníze: cca … (ubytování, jídlo, pití – v campu je hospoda, kde se vaří)
• Hygiena: ručník, mýdlo, kartáček, zubní pasta, krém, repelent…
• Věci na vodu:
• 2x oblečení do lodě (takové, které rychle usychá – tenké plátěné nebo šusťákovka,…)
• Boty do lodě (ne s ostrými hranami)
• Kšiltovku
• Pití, jídlo: oplatek, jablko… na lodi nejsme celý den
• Peníze: cca 20 Kč – sjízdné
• A další co uznáte za vhodné: hry, balon, …
Ve středu odpoledne kolem 17 hodiny byl nahlášen požár stohu slámy v Jerlochovicích (za rybníkem po staré cestě kolem křížku do Vlkovic). Díky včasnému zásahu hasičských jednotek se požár nerozšířil do suchého rákosového porostu mezi poli. V době příjezdu jednotek na místo, oheň dále postupoval suchou travou a byl cca do 10 metrů právě od hustého a velmi suchého porostu rákosí a vysoké trávy. V případě zasažení by následky požáru byly jistě výrazně větší. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu, avšak stoh nemělo smysl zachraňovat a prolévat vodou, takže došlo k jeho kontrolovanému shoření. Celá akce trvala od 30.3.2011 od cca 17:00 do pátku 1.4. do 20:00, kdy u požářiště byly prakticky nonstop požární hlídky. Oficiálně bylo požářiště předáno a tím akce ukončena v sobotu 2.4. v 8:00 za přítomnosti velitele zásahu HZS Bílovec a dobrovolných hasičů SDH Jerlochovice, kteří byli pověření dohledem nad požářištěm. Tímto bychom chtěli poděkovat naší mladé hasičce Terezce Genzerové a její kamarádce Nelince Pasekové, právě tyto dvě mladé slečny jako první zpozorovaly plameny šlehající ze stohu slámy, když kolem rybníka projížděly na svých kolech. Nezaváhaly a okamžitě jely událost nahlásit místnímu veliteli SDH panu Renému Juroškovi, který danou událost dále nahlásil na Integrovaný Záchranný Systém, čímž byl uvedený zásah zahájen. Jak již bylo uvedeno, nebýt včasného nahlášení, mohly být škody a rozsah požáru v podstatně větším měřítku. Oběma slečnám tedy patří velký dík a uznání za příkladný čin.
P3300597.jpg
P3300603.jpg
31032011454.jpg
Letošní ročník masopustního průvodu, který se konal 5.3., byl opět velmi úspěšný. Do průvodu nás vyšlo zhruba 25 masek mezi kterými nemohly chybět masky masopusta, slamáka, kominíka a řezníka, nevěsta s ženichem, medvěda a spousta dalších krásných masek. Do jerlochovických ulic jsme vyrazili něco po 9 hodině. Cesta kolem celých Jerlochovic to není vůbec snadná. O tom, že akce má na obci již svou tradici svědčí fakt, že lidé nás vítají, řekli bychom i ve větším počtu, samotný pochod obcí pak trval neuvěřitelných 7 hodin, za kterých naši spoluobčané přispěli opět rekordní částkou. Děkujeme všem spoluobčanům, kteří nás podpořili a pohostili a garantujeme vám, že peníze, které jsme od Vás obdrželi budou použity účelně jak na chod našeho sboru jako celku, tak na mladé hasiče, kterých nyní máme dost velký počet což sebou nese i potřebné náklady. Ve večerních hodinách pak naše akce pokračovala programem s pochováním basy, která se tentokrát konala v MKC ve Fulneku. Měli jsme obavu, že vzdálenost centra bude pro naše spoluobčany problém, ale můžeme říct, že lidí přišlo dost, i když ne tedy úplně všichni. V každém případě atmosféra této akce byla velmi dobrá a lidé se opravdu a upřímně bavili. Program zahájili naši mladí hasiči, kteří nacvičili úvodní tanec a sklidili velký úspěch. Následujícím bodem programu bylo vystoupení o něco starších hasičů, kteří předvedli odvážný tanec s pánví, kterým ohromili především v sále přítomné dámy. Dá se říct, že lidé se váleli smíchem. Finálním bodem programu bylo pochování basy, kde jsme tradičně přečetli svědectví, zaznamenané basou, co a kde se na dědině šustlo. Po vykropení nejenom basy, jsme ji s úctou pochovali. Těšíme se na další ročník, ale již nyní jsme se naplno pustili do příprav naší další akce, na kterou zveme všechny naše příznivce a tou je Kácení Máje. Videa z programu lze shlédnout kliknutím na odkaz Video ( následně je nutné posunout se až na konec stránky )
Masopust 2011

Masopust 2011

Masopust 2011

Masopust 2011

Masopust 2011

Masopust 2011

Ahooooj,
v pátek 25.2.2011 se v hasičské zbrojnici uskuteční brigáda. Kontrola masek a příprava na masopustní průvod a následné pochování basy. V pozdějších hodinnách os 20:00 skládání smuteční řeči.
Určitě přijďe bude sranda......
Výbor SDH Jerlochovice zvé své členy na členskou schůzi, která se uskuteční v hasičské zbrojnici dne 21.2.2011 v 18:00. Tématem schůze je akce Pochování Basy a masopustní průvod. Bližší informace z výborové schůze ze dne 7.2. se můžete dozvědět ze zápisů SDH Jerlochovice, který se nachází pod odkazem "Výbor SDH" na konci stránky.
1
znak Jerlochovic 1.jpg
P6156914.JPG
P6156917.jpg
5.jpg
2.jpg
P6157017.jpg
P6157251.jpg
P6157277.jpg
P6086727.jpg
P6086781.jpg
P2165949.jpg
P2165954.jpg

Odkud pochází návštěvníci našich stránek?

Jerlochovice (73 | 40%)
Fulnek a okolí (35 | 19%)
Okres Nový Jičín (17 | 9%)
Česká republika (20 | 11%)
Evropa (3 | 1%)
Zbytek světa (9 | 5%)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one