Zimní branný závod

4. Ročník zimního branného závodu v Jerlochovicích
Z důvodu selhání techniky, nebyl náš článek vydán ve Fulneckém zpravodaji. Z tohoto důvou jej publikujeme alespoň zde:

Zimní branný závod v Jerlochovicích

Příprava a plánování zimního branného závodu je pro nás pořadatelé vždy naprostá loterie co se týče počasí nebo nemocnosti dětí. Termín závodu není pro rodiče dětí vůbec zajímavý a to právě s ohledem na možné riziko onemocnění těsně před Vánocemi. Z tohoto důvodu je náš závod spíše o měření sil v rámci fulneckého okrsku, takové malé derby. Letošního 4. ročníku zimního branného závodu o putovní proudnici, který se uskutečnil v sobotu 10.12.2011, se zúčastnily tři sbory dobrovolných hasičů: SDH Fulnek, SDH Děrné a samozřejmě pořádající sbor SDH Jerlochovice. Postupně se na start postavilo 8 hlídek, 4 v mladší kategorii a 4 v kategorii starší. Každá hlídka čítá pět členů, takže se u nás ve zbrojnici sešlo na 40 dětí, což je slušný počet. Délka trati byla cca 2.5km dlouhá a to pro obě věkové kategorie stejně. V rámci branného závodu musely děti na jednotlivých stanovištích splnit příslušné úkoly jako jsou otázky z PO, poznávání topografických značek, orientace mapy, starší určit azimut, praktické úkoly ze zdravovědy, uzly a samozřejmě střelba ze vzduchové pistole. Protože výsledky a výkony jednotlivých hlídek byly velmi vyrovnané, dá se říci, že klání rozhodla především přesná střelba. Na prvním místě v kategorii mladších se tedy umístilo družstvo z SDH Jerlochovice s celkovým časem 34:80 min. Na prvním místě v kategorii starší se umístilo družstvo z SDH Děrné s celkovým časem 29:43 min. Přesné výsledky jsou k dispozici na našich stránkách www.sdhjerlochovice.majestat.cz. Všem zúčastněným dětem, vedoucím a organizátorům patří velké poděkování, stejně tak jako rodičům, kteří umožnili svým dětem účast na našem zimním branném závodu. Pochválit musíme také počasí, jenž se v letošním ročníku opravdu vydařilo, jak se sami můžete přesvědčit shlédnutím naší fotogalerie na www.sdhjerlochovice.rajce.idnes.cz. Tímto pro náš okrsek skončila hasičská sezóna v roce 2011, takže dovolte abychom nakonec všem mladým hasičům popřáli do nového roku 2012 hodně sil, zdraví, pohody a především mnoho úspěchů v hasičském sportu. Stejně tak posíláme pozdravy a přání všeho nejlepšího v novém roce pro všechny čtenáře fulneckého zpravodaje.